3 būdai kaip padidinti WordPress svetainės greitį

Ar žinojote, kad apie 28% pasaulio interneto svetainių naudoja WordPress turinio valdymo sistemą? Tai milžiniškai daug!  WordPress naudoja visi – blogeriai, dizaineriai, muzikos atlikėjai, didžiulės korporacijos, ji labai populiari ir smulkiajam verslui skirtose reprezentacinėse svetainėse. Tarp žymiausių pasaulyje vardų galiu paminėti Vogue, Beyoncé, Mercedes-benz, Bloomberg.

Kodėl WordPress tapo tokia populiari?

Pirmiausia dėl to, kad WordPress yra atvirojo kodo platforma, kurioje sukurta visa „ekosistema“ įskiepiams ir išvaizdos temoms. Tai paskatino daugelį programuotojų naudoti šią sistemą, kurti jai dizaino temas ir įskiepius. Šiandien su WordPress galima sukurti praktiškai bet kokio tipo interneto svetainę, pradedant blogu, baigiant e-parduotuve.

Kodėl sulėtėja WordPress svetainių greitis?

WordPress svetainėse naudojamos dizaino temos ir įskiepiai, kai įskiepių pasidaro per daug, arba dizaino tema nėra optimaliai suprogramuota, svetainės pradeda veikti lėčiau. Tai visiškai natūralu, nes kuo daugiau prikrauname į svetainę įskiepių ir turinio, tuo lėčiau svetainė pradeda krautis.

Kaip pamatuoti WordPress svetainės greitį?

Objektyviam įvertinimui, rekomenduoju naudoti išorinį šaltinį, pavyzdžiui, Pingdom greičio testą:

https://tools.pingdom.com/

Juo labai paprasta naudotis, tiesiog įveskite savo svetainės adresą, pvz: https://www.domenai.lt, pasirinkite šalį, iš kurios atlikti testą (aš renkuosi Švediją, ji arčiausiai mūsų), ir palaukite testo rezultatų. Rezultatuose pamatysite: apibendrintą įvertinimą, Google pagespeed įvertinimą, krovimosi greitį, puslapio dydį, užklausų kiekį, statistinį įvertinimą kiek greitesnė Jūsų svetainė nei kitos testuotos svetainės. Tame pačiame puslapyje, žemiau rasite ir detalią ataskaitą, kas kiek užtrunka ir ką galima patobulinti.

Ką daryti, kad WordPress svetainė veiktų greičiau?

Pirmiausiai turite nuspręsti ar viską, darysite patys, ar ieškosite specialiai WordPress pritaikyto serverio, ar kreipsitės į profesionalus. Kaip visuomet, šis klausimas susiveda į Jūsų skirto laiko ir pinigų santykį.

 

I. Patarimai, norintiems įdėti daug savo darbo, ir skirti minimaliai lėšų.

Taip, garantuoju, viskas įmanoma, tik reikia noro ir laiko!  Pasidarykite atsarginę svetainės kopiją ir pradedam!

  1. Naudokite naujausią WordPress branduolio versiją. Visuomet atnaujinkite WordPress branduolį kai tik pasirodo atnaujinimas, taip būsite tikri, kad naudojate naujausią ir saugiausią WordPress versiją.
  2. Pašalinkite nereikalingus įskiepius. Dažnai WordPress svetainėse randu įdiegtų ir įjungtų įskiepių, iš kurių tik keletas naudojami. Įsitikinkite, kad neturite įjungtų, nereikalingų įskiepių. Geriausia pašalinkite nereikalingus įskiepius, taip padidinsite ne tik savo svetainės greičio rezultatus, bet ir saugumą.
  3. Atnaujinkite naudojamus įskiepius. Kai pasirodo naudojamo įskiepio atnaujinimas, atnaujinkite jį, tai gali pagerinti jo veikimą, bei padidinti saugumą.
  4. Atnaujinkite naudojamas dizaino temas. Temos dažnai būna „stabdis“ vertinant svetainės greitį, kai pasirodo nauja versija, atsinaujinkite, tačiau būtinai prieš atnaujinimą pasidarykite atsarginę kopiją. Jei tema suprogramuota pagal WordPress gaires, nieko blogo neturėtų nutikti, tačiau dažnai tenka matyti, kai temos suprogramuojamos ne pagal gaires, o atnaujinus temą dingsta tam tikri svetainės elementai ar patobulinimai.
  5. Naudokite naujausią PHP versiją. Tai WordPress rekomendacija, jie kurdami naujas branduolio versijas, visuomet stengiasi išnaudoti PHP naujoves,  tai dažnai paspartina svetainės darbą. Šiuo metu naujausią PHP versija yra 7.1, kaip pakeisti savo PHP versiją rasite paspaudę šią nuorodą.
  6. Naudokite kešavimą (Cache). Kešavimas tiesiog būtinas, jeigu norite greitesnio svetainės veikimo. Populiariausi įskiepiai atliekantys kešavimo vaidmenį yra WP super cache, W3 Total cache.
  7. Optimizuokite paveikslėlių dydį turinyje. Kalbu apie paveikslėlių dydį, kurį jie užima megabaitais, pasitaiko, kad į svetainės turinį dažnai įkeliamas 10 MB ar didesnis paveikslėlis, kurį tikrai būtų galima sumažinti iki 500 kb ar dar labiau. Žinoma, kai mes turime super greitą optinį internetą, nebejaučiame tokios įtakos, tačiau labai pasijaučia naudojantis mobiliuoju internetu, ypač jei planas yra su ribojamais megabaitais. Tad jei galite – būtinai sumažinkite paveikslėlių dydį.
  8. Naudokite SSL sertifikatą. SSL sertifikatas reiškia, kad Jūsų svetainė bus pasiekiama naudojant https, o ne http protokolą. Tai ne tik pagerins svetainės reitingus Google, bet ir pagerins svetainės krovimosi greitį. Visuose „Domenas + paštas + svetainė“ planuose, galite įsidiegti nemokamą Let’s encrypt SSL sertifikatą, kaip aktyvuoti SSL sertifikatą, rasite šiame gide.

 

II. Patarimas, norintiems sutaupyti laiko, bet kainuojantis šiek tiek brangiau.

Idealus variantas – Optimizuotas WordPress svetainių hostingas. Ilgą laiką stebėjome, analizavome ir bandėme įvairius variantus bandydami pasiekti maksimalų WordPress svetainių greitį, maksimaliai išnaudojant serverio resursus. Labai norėjome pasiekti tokį variantą, kuriame klientui reikėtų įdėti mažiau techninio darbo norint turėti greitesnę WordPress svetainę. Vietoj 8 punktų ką reikia padaryti, kad svetainė veiktų greičiau, pabandysiu paaiškinti, kokie optimizuoto WordPress hostingo privalumai, ir kodėl tai kainuoja brangiau, bet veikia greičiau negu paprastas hostingo planas.

Kokie Optimizuoto WordPress hostingo privalumai?

  1. Naudojama naujausia PHP versija. Pagal nutylėjimą naudojama naujausia ir specialiai WordPress svetainėms optimizuota PHP versija. Įprastame plane, viską turite atlikti patys, šiame plane viskas atlikta už Jus.
  2. Nemokamas SSL sertifikatas. SSL sertifikatas įjungiamas pagal nutylėjimą, Jums nereikia rūpintis jo atnaujinimu ar įdiegimu.
  3. Automatinis WordPress branduolio atnaujinimas. Jūsų svetainė bus atnaujinta automatiškai, vos tik pasirodys nauja WordPress versija.
  4. Automatinis WordPress įskiepių atnaujinimas. Papildoma opcija, tačiau ją aktyvavus, įskiepiai taip pat bus atnaujinami, vos tik pasirodys nauja jų versija.
  5. Litespeed technologija. Tai komercinė technologija (taip, tai reiškia, kad mes už ją sumokėjome;), leidžianti naudotis HTTP/2 protokolu, kuris leidžia pasiekti dar spartesnį svetainių krovimosi greitį. Litespeed serveris yra daug greitesnis už Apache ar Nginx, gali atlaikyti žymiai didesnį užklausų skaičių naudodamas mažiau serverio resursų.
  6. Cloudlinux operacinė sistema. Taip pat komercinė technologija, užtikrinanti sklandų serverio darbą, suteikianti galimybę valdyti serverio resursus, padidinti juos svetainei kai to reikia. Padidėjus svetainės lankomumui, visuomet galima padidinti suteikiamų resursų kiekį ir neprarasti svetainės lankytojų ir greičio.
  7. Litespeed kešavimo įskiepis. Iš kitų kešavimo įskiepių jis išsiskiria tuo, kad jį labai lengva konfigūruoti, užtenka įjungti, o visa kita jau būna atlikta. Šis įskiepis veikia tik naudojant Litespeed serverį, nes kešavimas atliekamas dar serverio lygmenyje, taip pasiekiami daug geresni rezultatai nei naudojant įprastus kešavimo įskiepius. Perkėlus svetainę į Optimizuotą WordPress hostingą, šis įskiepis būna įdiegtas ir įjungtas.
  8. SSD diskai. Svetainės ir duomenų bazių duomenims naudojami tik SSD diskai, šių diskų skaitymo greitis yra tiesiog milžiniškas.

Taip jau sutapo, kad Optimizuotas WordPress hostingas irgi turi 8 punktus, tikriausiai laimingas skaičius 🙂

 

III. Mano wordpress svetainė veikia lėtai, nenoriu sužinoti kas yra optimizacija, kešavimas ir kiti keiksmažodžiai arba Shut up and take my money!

Skambinkite +370 5 204 87 77 arba el. paštu info@domenai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *